
Какво е Когнитивно-поведенческата терапия?
Когнитивно-поведенческата терапия е вид краткосрочна терапия – продължителността й е между 5 и 20 сесии. Тя е работеща терапия в редица случаи – при фобии, стрес и бърнаут, поведенчески проблеми, тревожност, панически състояния, депресия, ниско самочувствие, социална тревожност, посттравматично стресово разстройство (ПТСР) и др. В основата на Когнитивно-поведенческата терапия е разбирането, че ако променим мисленето си „тук и сега“, можем да променим начина, по който се чувстваме и постъпваме.
Когнитивно-поведенческата терапия може да се прилага и в дългосрочен план. Като изследва произхода на мислите и вярванията, които оформят гледната точка на човека, терапията подпомага промяната в настоящето.
Какви са симптомите и оплакванията?
Според когнитивно-поведенческата терапия оплакванията, с които идва пациентът, са следствие на мислите, идеите и представите на човека. Те се отразяват върху поведението му и са свързани с конкретни чувства и емоции.
Методология

Създай нови връзки
Промяната в мисленето предизвиква промяна на светогледа, на цялостното отношение към себе си, другите и бъдещето. Това води до положителна промяна в навиците и ново усещане за хармония и благополучие.

Промени мисленето си
Когнитивно-поведенческата терапия е форма на психотерапия, насочена към решаването на конкретни проблеми. Терапевтът помага на клиента сам да достигне до най-доброто решение за себе си.
Цени и продължителност на терапията
Цени
Една (1) сесия 40 лв
Времетраене
Една (1) сесия50 минути